Pigtail fibra LC singlemode ULTIMODE PG-55S, L3555

Pigtail fibra LC singlemode ULTIMODE PG-55S, L3555

|
Adauga intrebare
Descriere

Pigtail ULTIMODE PG-55S este un model de tip singlemode cu o lungime de 1 metru, iar la un capat are un conector LC.

20.99 RON

In stoc
Termen de expediere estimativ:
1-2 zile lucratoare

Descriere produs

Pigtail ULTIMODE PG-55S este un model de tip singlemode cu o lungime de 1 metru, iar la un capat are un conector LC. Acest tip de conector LC este ideal pentru echipamentele de fibra optica cu densitate mare de porturi.
 
 
Fibra optica singlemode utilizata in aceste patchcord-uri este in conformitate cu standardul ITU-T G.652.D si este compatibila cu retelele existente de fibra optica. Atenuarea medie este de aproximativ 0.4 dB/km la 1310 nm şi de 0.25 dB/km pentru 1550 nm.
 
 
Fibra optica este intarita cu fibre de kevlar si are un strat exterior de PVC. De asemenea, acest tip de fibra poate fi folosit in oricare banda de la 1280 nm - 1650 nm.