Media convertor Gigabit SM/MM, TP-Link, MC220L
112.99 RON

Media convertor Gigabit SM/MM, TP-Link, MC220L

|
Adauga intrebare
Descriere
  • 1x port SFP
  • 1x port RJ45
  • Conexiune Gigabit
  • Distanta de emisie 500 m max
  • Garantie 24 luni
  • Cod produs MC220L
  • Brand Tp-Link
  • Taxa verde 0
112.99 RON
Stoc epuizat

Descriere produs

Media convertor Gigabit SM/MM, TP-Link, MC220L

Media convertor Gigabit SM/MM TP-Link MC220L. Respecta standardele IEEE 802.3ab si IEEE 802.3z. Port-ul FX suporta modul hot-swap Transmisie prin fibra optica multi-mode pana la 0.55km si single-mode pana la 10km.

MC220L este un convertor media care transfera datele de la conexiunea pe cupru 1000Base-T la fibra optica 1000 BASE-SX/LX/LH sau vice-versa. Proiectat in conformitate cu standardele IEEE802.3ab 1000 Base-T si IEEE802.3z 1000 Base-SX/LX/LH, MC220L este destinat utilizarii cu cablu de fibra optica multi-mode/single-mode, cu conector de tip SC/LC. MC220L functioneaza pe 850nm atat la transmiterea cat si la receptia datelor in cazul utilizarii cablului de fibra optica multi-mode, si pe 1310nm atat la transmiterea cat si la receptia datelor in cazul utilizarii cablului de fibra optica single-mode.