Set SFP Multimode 2 fibre conectori LC Max 2KM
163.98 RON 163.99 RON

Set SFP Multimode 2 fibre conectori LC Max 2KM

|
Adauga intrebare
Descriere

Set SFP Multimode 2 fibre conectori LC Max 2KM

  • Cod produs KITMMLC2KM
  • Brand Safer
  • Termen de livrare: 2-4 zile
163.99 RON
In stoc
Pachetul contine

Descriere produs

Modul SFP Multimode 1000MB/s  2 fibre conectori LC - max 2KM

Modulele optice sunt compatibile cu standardul SFP (Small Form-factor Pluggable). SFP-023G funcţionează cu fibre optice multi-mode la viteze de până la 1.25 Gb/s. Distanţa maximă de transmisie este de 2 km.
 
Modulele SFP sunt echipate cu conectori LC. Principalul avantaj al conectorilor LC este dimensiunea mică şi sistemul de blocare pentru protecţia împotriva deconectării accidentale.
 
Modulul Gigabit (GbE) SFP din seria ULTIMODE poate fi folosit împreună cu convertoare media şi cu majoritatea switch-urilor şi routerelor cu slot-uri SFP (cu echipamente CISCO), compatibile cu standardul IEEE 802.3z 1000Base-FX. 
 
Utilizarea de convertoare media, cu posibilitatea de a schimba modulele SFP este deosebit de avantajoasă atunci când vine vorba de modificări de configurare a reţelei. În loc să înlocuiţi întreaga unitate, este suficient să se se schimbe transceiver-ul SFP.