Mediaconvertor SM 100MB/s WDM TP-LINK MC111CS
149.99 RON

Mediaconvertor SM 100MB/s WDM TP-LINK MC111CS

|
Adauga intrebare
Descriere

Mediaconvertor SM 100MB/s WDM TP-LINK MC111CS. Respectă standardele 802.3u 10/100Base-TX, 100Base-FX, Funcţiile Link Fault Passthrough şi Far End Fault minimizează la timp pierderile cauzate de eşuarea conexiunii, Adoptă tehnologia WDM, pentru transmiterea şi recepţia datelor pe o singură fibră

  • Cod produs MC111CS
  • Brand Tp-Link
  • Taxa verde 0
149.99 RON
Stoc epuizat

Descriere produs

Mediaconvertor SM 100MB/s WDM TP-LINK MC111CS. Respectă standardele 802.3u 10/100Base-TX, 100Base-FX, Funcţiile Link Fault Passthrough şi Far End Fault minimizează la timp pierderile cauzate de eşuarea conexiunii, Adoptă tehnologia WDM, pentru transmiterea şi recepţia datelor pe o singură fibră

 

MC111CS este un convertor media care transferă datele de la conexiunea pe cupru UTP100Base-TX la fibră optică 100BASE-FX sau vice-versa. Adoptă tehnologia WDM, pentru transmiterea şi recepţia datelor printr-un singur cablu de fibră, economisind astfel jumătate din costurile de cablare. Proiectat în conformitate cu standardele IEEE 802.3u 10/100Base-TX şi 100Base-FX, MC111CS este destinat utilizării cu cablu de fibră optică single-mode, cu conector de tip SC. MC111CS suportă specificaţiile de unde lungi (LX) ale laserului la rata maximă de retransmisie pe cablu. Funcţionează pe 1550nm la transmiterea datelor şi pe 1310nm la recepţia datelor. Deci, dispozitivul de la capătul opus cu care comunică MC111CS ar trebui să funcţioneze pe 1310nm la transmiterea datelor şi pe 1550nm la recepţia datelor. MC112CS este un alt media convertor TP-LINK, şi este doar unul dintre exemplele de convertoare care pot opera împreuna cu MC111CS.