Favorite
Trebuie sa fii autentificat pentru a putea adauga un produs la favorite
INTRA IN CONT

A fost adaugat cu succes la favorite!

User  Contul meu
CATEGORII  

Fibra optica FTTH 2 fibre cu sufa - Tambur 2000m

0 din 5 scrie un review

Producator: Safer

Cod produs: 2FTTH-2K

Fibra optica FTTH 2 fibre cu sufa - Tambur 2000m

 

Livrare din stoc | 1-2 zile

Comenzi telefonice: 0371-783-783

1.549,99 RON(include TVA)

Transport Gratuit

IN STOC Stoc

Cos Adauga in cos
Introduceti adresa de e-mail si telefonul.
Adauga la favorite Vreau instalare

Fibra optica FTTH 2 fibre cu sufa - Tambur 2000m

 

2FTTH-2K este un cablu optic duplex (două fibre single-mode cu tampon de 250 um), destinat aplicațiilor de interior. Posibilitatea de îndoire a cablului este mult limitată datorită construcției speciale a mantalei exterioare - manta cu secțiune transversală dreptunghiulară, întărită cu tije din material FRP (Fiber Reinforced Polymer).
 
Cablul 2FTTH-2K a fost creat pentru utilizare în interiorul clădirilor. Datorită greutății reduse pe care o conferă designul special, este ideal pentru aplicaţiile de tip FTTx, cum ar fi reţelele de birou sau cele de acasă.
 
Fibra optică din interiorul cablului este de tip ITU-T G.657.A cu tampon de 250 μm. Este fibra singlemode cea mai des folosită, beneficiind de cele mai multe îmbunătăţiri tehnologice în procesul de fabricaţie fiind, de altfel, net superioară variantei G.652.D. Atenuarea la 1310 nm este mai mică de 0.35dB/km iar pentru 1550 nm, aceasta scade până la 0.20dB/km. Atât pe durata instalării cât şi pe durata exploatării reţelei de fibră, cablul poate fi manevrat sub formă de role cu diametru mic, fară a-i fi afectate caracteristicile şi performanţa de transmisie.

 

 

Specificaţii:

 

  • Model: 2FTTH-2K
  • Lungime: 2 km
  • Fibră: 1× 9/125 (G.657A2), culoare naturală
  • Atenuare: ≦ 0.4 dB @ 1310 nm, ≦ 0.3 dB @ 1550 nm
  • Rază minimă de îndoire: 120 mm
  • Rază minimă de îndoire (fără şufă): 10 mm (static), 25 mm (dinamic)
  • Manta: material LSZH, culoare neagră
  • Şufă de susţinere: ⌀ 1mm
  • Forţă de tracţiune pe termen scurt: 600 N
  • Rezistenţă la rupere N/100 mm: 2200
  • Temperatura de operare: -20℃ ~ +70℃
  • Greutate: ~17.5 Kg/km

Nume

FTTH singlemode (2 x G.657A1, LSZH, interior, metalfree)
Cod 2FTTH-2K
Număr de fibre 2
Dimensiune exterioară 3 x 2 mm
Greutate 9 kg / km
Tipul fibrelor: 2x single-mode SUMITOMO
G.657A 9/125 um
Rază minimă de îndoire 30 mm
Forţă maximă de tracţiune 80 N
Culoare negru
Temperatură de utilizare - 30 °C ... 70 °C
Temperatură de instalare -20 °C ... 60 °C

Scrie primul review pentru acest produs

Daca ai folosit sau folosesti acest produs, scrie cateva cuvinte despre el

Spune-ti parerea

Nume, Prenume*
 

Adresa e-mail*

Titlu review*
Nota produs*
Continut review*

Produse similareDown
Conector rapid cu GEL

0,49 RON 0,39 RON (include TVA)

Mufa RJ45 UTP/ FTP cu 8 pini 8P8C

0,27 RON (include TVA)

Priza dubla de retea aplicata 8P8C CAT6

14,99 RON 12,49 RON (include TVA)

Fibra optica 8 fire Single Mode

2,59 RON (include TVA)

Cablu de retea UTP Cat5 mufat 1 metru

2,99 RON (include TVA)

Patchcord UTP CAT6, 2 metri, ROSU

4,99 RON (include TVA)

Trimite pe mail

Te invitam sa recomanzi pe mail Fibra optica FTTH 2 fibre cu sufa - Tambur 2000m unei persoane care ar putea fi interesata de acest produs.
De la
Nume, prenume*
Email*
Catre
Nume, prenume*
Email*
Pentru a trimite mesajul, trebuie sa completati toate campurile.
Mesajul dvs. de recomandare a fost trimis.

Va multumim,
Echipa ATUTECH