Fibra optica 8 fire Single Mode 1200N cu Gel monotube, SLT-NMA-SJ-8
2.49 RON

Fibra optica 8 fire Single Mode 1200N cu Gel monotube, SLT-NMA-SJ-8

|
Adauga intrebare
Descriere
  • 8 Fire
  • Single mode 1200N
  • Gel monotube
  • Pret pe metru
  • Cantitate minima: 100m
  • Cod produs SLT-NMA-SJ-8
  • Brand ETK
  • Taxa verde 0
  • Termen de livrare: 2-4 zile
2.49 RON
In stoc

Descriere produs

Fibra optica 8 fire Single Mode 1200N cu Gel monotube. Pretul este la metru. Comanda minima este de 100 de metri.

Fibra optica vanduta la metru nu se poate returna.

Specificatii tehnice

 

  • Lungime de unda 1310nm...1550nm; 
  • Temperatura de lucru: -40C - +70 °C;
  • Greutate cablu (kg/km): Approx. 45 kg/km
  • Diametru exterior: Approx. 7.0mm
 
Conductoare libere
  • Material: Polibutenatereftalata (PBT) 
  • Diametru: 3.4 mm 
           
 
Manta exterioară
  • Material:   HDPE negru
  • Grosime: (Approx)  1.3mm
  • Diametru 245 ± 5 µm 
 
Caracteristici mecanice
 
  • Rezistenta la tractiune: ≥1200 N
  • Rezistenta la impact:
  • Diametru nicovala 300mm, inaltime 1m, m=1kg,teste efectuate 5
  • Rezistenta la zdrobire:2200 N/10Cm
  • Atenuare la 1310 nm ≤ 0.334 dB/km 
          la 1383 nm ≤ 0.314 dB/km*1 
          la 1550 nm ≤ 0.194 dB/km 
          la 1625 nm ≤ 0.224 dB/km