Favorite
Trebuie sa fii autentificat pentru a putea adauga un produs la favorite
INTRA IN CONT

A fost adaugat cu succes la favorite!

User  Contul meu
CATEGORII  

Patchcord 1M SC-SC simplex singlemode

0 din 5 scrie un review

Producator: Safer

Cod produs: C1410952

Patchcord 1M SC-SC simplex singlemode. Ajută la conectarea echipamentelor optice (media convertoare, module SFP, etc.) între ele sau cu cutii terminale/ODFuri.

Livrare din stoc | 1-2 zile

Comenzi telefonice: 0371-783-783

11,00 RON(include TVA)

IN STOC Stoc

Cos Adauga in cos
Introduceti adresa de e-mail si telefonul.
Adauga la favorite Vreau instalare

Patchcord 1M SC-SC simplex singlemode. Ajută la conectarea echipamentelor optice (media convertoare, module SFP, etc.) între ele sau cu cutii terminale/ODFuri.

 

Elemente distinctive:
 
  • conectori: SC - SC
  • fibră single-mode (G.652.D)
  • lungime: 1 m
  • atenuare mică
 
Patchcord-ul SC simplex singlemode C1410952 cu lungimea de 1 metru ajută la conectarea echipamentelor optice (media convertoare, module SFP, etc.) între ele sau cu cutii terminale/ODFuri. Conectorii SC sunt momentan cei mai populari pentru conexiunile de fibră optică pentru că sunt foarte uşor de conectat/deconectat. Forma lor dreptunghiulară permite amplasarea multor conectori pe o suprafaţă mică.
 
Patchcordurile optice se disting prin atenuările de mai puțin de 0.25 dB şi prin ferulele de cea mai bună calitate. La fiecare patchcord sunt verificate valorile de atenuare, return loss şi suprafeţele ferulelor pentru a garanta conexiuni cu parametri cât mai buni. 
 
Fibra optică singlemode LWP (Low Water Peak) utilizată în aceste patchcord-uri respectă standardul ITU-T G.652.D putând fi integrată fără probleme de compatibilitate în reţelele existente de fibră optică. Atenuarea medie este de aproximativ 0.4 dB/km la 1310 nm şi de 0.25 dB/km pentru 1550 nm. Fibra optică este întărită cu fibre de kevlar şi acoperită cu PVC.
 
Fibrele optice singlemode conforme cu standardul ITU-T G.652D sunt printre cele mai bune de pe piaţă. Înainte de introducerea recomandărilor G.652D fibrele puteau fi folosite doar într-o singură lungime de undă. Acum, fibrele cu tehnlolgie LWP (Low Water Peak) pot fi folosite în oricare bandă de la 1280 nm - 1650 nm.
 
 
Nume: Patchcord fibră SC - SC singlemode 
Cod: C1410952
Lungime: 1 m
Fibră: 1 x single-mode, 9/125
Conectori: SC (A) SC (B)
Atenuare: < 0.25 dB < 0.25  dB
Pierderi prin reflexie: > 50 dB > 50 dB

 


Scrie primul review pentru acest produs

Daca ai folosit sau folosesti acest produs, scrie cateva cuvinte despre el

Spune-ti parerea

Nume, Prenume*
 

Adresa e-mail*

Titlu review*
Nota produs*
Continut review*

Produse similareDown
Conector rapid cu GEL

0,49 RON 0,39 RON (include TVA)

Mufa RJ45 UTP/ FTP cu 8 pini 8P8C

0,27 RON (include TVA)

Priza dubla de retea aplicata 8P8C CAT6

14,99 RON 12,49 RON (include TVA)

Fibra optica 8 fire Single Mode

2,59 RON (include TVA)

Cablu de retea UTP Cat5 mufat 1 metru

2,99 RON (include TVA)

Patchcord UTP CAT6, 2 metri, ROSU

4,99 RON (include TVA)

Trimite pe mail

Te invitam sa recomanzi pe mail Patchcord 1M SC-SC simplex singlemode unei persoane care ar putea fi interesata de acest produs.
De la
Nume, prenume*
Email*
Catre
Nume, prenume*
Email*
Pentru a trimite mesajul, trebuie sa completati toate campurile.
Mesajul dvs. de recomandare a fost trimis.

Va multumim,
Echipa ATUTECH